Bahrajn - wiza, ambasady, przepisyManama
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Bahrajnu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!Zobacz cenę wizy do Bahrajnu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz. Wiza, przepisy wjazdoweOd obywateli RP wymagane są wizy uprawniające do wjazdu i pobytu. Wjazdowa wiza turystyczna jednokrotna jest ważna przez jeden miesiąc od daty jej wydania (na czas pobytu do siedmiu dni), a wjazdowa wiza pobytowa jednokrotna jest ważna przez trzy miesiące od daty jej wystawienia (na czas pobytu do trzydziestu dni). Najbliższa Ambasada Królestwa Bahrajnu znajduje się w Berlinie. Każdy rodzaj wiz (oprócz tranzytowej) wymaga sponsora, czyli poparcia ze strony osoby prywatnej lub instytucji w Bahrajnie. Cudzoziemiec udający się do Bahrajnu winien otrzymać od sponsora pobytu promesę jednej z wiz: jest to niezbędne z uwagi na to, że niektóre linie lotnicze nie chcą zabierać na pokład samolotu podróżnych bez dokumentu potwierdzającego, że otrzymają oni wizę na lotnisku w Manamie. Na lotnisku można również uzyskać jednokrotną wizę tranzytową ważną 48 godzin pod warunkiem posiadania ważnej wizy pobytowej kraju docelowego. Pobyt na podstawie trzymiesięcznej wizy pobytowej można przedłużyć maksymalnie o dalsze trzy miesiące w departamencie imigracyjnym MSW Bahrajnu. Minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe powinien wynosić 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Nie ma obowiązku udokumentowania kwoty minimalnej na każdy dzień pobytu. Nie wymaga się też okazywania biletu powrotnego. Informacje dla kierowcówAkceptowane jest (przez 6 miesięcy od przybycia) zarówno polskie, jak i międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce. Wizy pobytowe uprawniają do uzyskania, na podstawie krajowego lub międzynarodowego prawa jazdy, prawa jazdy Bahrajnu ważnego we wszystkich krajach Rady Współpracy Państw Zatoki. Podróżowanie po krajuPoza strefami wojskowymi nie ma ograniczeń w poruszaniu się po kraju. Przepisy celneObowiązuje zakaz wwozu wydawnictw pornograficznych, narkotyków, środków psychotropowych, sterydów, broni i amunicji. W Bahrajnie nie obowiązuje prohibicja. Władze Bahrajnu nie stosują ograniczeń co do wwozu i wywozu środków płatniczych.
BezpieczeństwoNie odnotowuje się większych zagrożeń przestępczością pospolitą. Ostrożność należy zachować w dzielnicach ubogich oraz w miejscach publicznych, w których sprzedawany jest alkohol. W Bahrajnie nie obowiązuje prohibicja. Przydatne informacje• Ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zaleca się przestrzeganie odpowiednich form ubioru w miejscach publicznych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które powinny wystrzegać się strojów z dużym dekoltem, krótkich sukienek i szortów (należy zakrywać ramiona i kolana). • Podczas ramadanu w ciągu całego dnia (od wschodu do zachodu słońca) w miejscach publicznych należy powstrzymywać się od jedzenia i picia napojów, palenia tytoniu. W tym czasie szczególną uwagę należy zwrócić na kwestie stosownego ubioru. • Nie należy wchodzić do meczetów i muzułmańskich domów modlitwy bez przewodnika. Bahrajn jest nastawiony raczej na ruch turystyczny grupowy niż indywidualny, dlatego rekomendowane są podróże na wyspę w grupach zorganizowanych. • Dni wolne od pracy to piątek i sobota. Banki czynne są od niedzieli do czwartku. Wymiany walut można dokonywać w kantorach i bankach. Sieć komunikacji miejskiej jest słabo rozwinięta. Można korzystać z wypożyczalni samochodów. Korzystając z przejazdów taksówkami, warto ustalać opłatę za przejazd „z góry”, aby uniknąć nieporozumień. • Zaleca się korzystanie z plaż publicznych w grupach kilkuosobowych.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polskie placówki dyplomatyczneBrak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Kuwejcie (Kuwejt) akredytowany jest również w Królestwie Bahrajnu. Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)Ambasada Królestwa Bahrajnu Klingelhöfer Str. 7 D-10785 Berlin tel.: (0-0 49 30) 868 777 77 fax.: (0-0 49 30) 868 777 88 Wydział Konsularny tel.: (0-0 49 30) 868 777 99 |
|